اطلاعیه جامعه جراحان ایران

اطلاعیه
 
   طبق گزارشات رسیده، واقعه تلخی که نگرانی از آینده کشور را در دل هر فرد ایرانی چند برابر می کند، عدم شرکت دانش آموختگان پزشکی عمومی در امتحانات ورودی تخصصی و خالی ماندن کرسی های تخصصی در تمام رشته ها به جز یک رشته می باشد.
   این موضوع حکایت از آن دارد که جوانان دانش آموخته یا مهاجرت را برگزیده و یا به مشاغل دیگر روی آورده اند. با تلاش عظیم بزرگان علمی کشور، به جایی رسیده ایم که بیماران از سایر کشورها برای درمان به ایران می آیند اما در موقعیت فعلی آینده علمی و درمانی کشور به سویی می رود که مردم دیگر بار ناچار برای درمان راهی مراکز دیگر دنیا شوند.
    از جمله علل این رخداد تلخ، نابسامانی شرایط اقتصاد درمان، و تعیین تعرفه های غیر عادلانه توسط مصرف کنندگان خدمات پزشکی (بیمه ها)  هجمه هایی است که به پزشکی کشور وارد می شود و بذر یأس را در دل جوانان کشور می کارد.
این نابسامانی علاوه بر نگرانی و تهدید سلامت جامعه، موجب شده است که پزشکان جوان زیر بار هزینه های طاقت فرسای زندگی و مسئولیت سنگین شغلی در مقابل درآمد ناچیزی که هیچ تناسبی با زندگی عادیشان ندارد، کمر خم کنند.
جامعه جراحان ایران ضمن هشدار و اعلان خطر برای آینده علمی و درمانی کشور، درخواست دارد بازبینی اساسی در تعرفه های پزشکی صورت پذیرد و آمادگی خود را جهت همکاری برای بررسی این مشکلات اعلام می دارد.
 
 
                                اسفند ماه 1401
                                      جامعه جراحان ایران     
|

تاریخ درج : ۱۴۰۱/۱۲/۲۴
زمان درج : ۱۹:۵۷
دفعات کلیک شده: 730